Facebook
Facebook
Mecenasi

Karta Melomana



Wiosna Barokowa

Wiosna Barokowa

Wczesną wiosną Pałac w Rybnej rozbrzmiewa dźwiękami muzyki barokowej w wykonaniu artystów z Polski i zagranicy. Cykl zainicjowany został w 2012 roku.

Tarnogórskie Spotkania Jazzowe

Tarnogórskie Spotkania Jazzowe

Na przełomie maja i czerwca w różnych tarnogórskich kawiarniach, galeriach i klubach odbywają się liczne koncerty w ramach Tarnogórskich Spotkań Jazzowych. Od 2009 roku Pałac w Rybnej jest współorganizatorem tego wydarzenia. W ciągu dziesięciu lat istnienia festiwalu, przed tarnogórską publicznością wystąpili, m.in.: Lesław Możdżer · Stanisław Sojka · Kazimierz Jonkisz · Adam Kawończyk · Ewa Uryga · Janusz Yanina Iwański · Konrad Zemler · Wojciech Karolak · Paweł Kaczmarczyk i Audiofeeling Band · Krzysztof Popek · Smoczyńscy New Trio · Jan Ptaszyn Wróblewski · Krzysztof Urbański i Mid West Quartet· Maciej Sikała · Marcin Olak · Janusz Muniak · Iza Zając · Andrzej Jagodziński · Piotr Baron · Thomas Fink · Rainer Glas · Mika Urbaniak · Krzysztof Ścierański · Jorgas Skolias · Jarosław Śmietana · Artur Dutkiewicz · Mietek Szcześniak · Lora Szafran · Henryk Miśkiewicz · Krzesimir Dębski · Marek Napiórkowski · Dorota Miśkiewicz.

Muzyczne Lato w Rybnej

Muzyczne Lato w Rybnej

Koncerty z cyklu Muzyczne Lato w Rybnej odbywały się w latach 1993-2006. W roku 2011 powrócono do pomysłu, wykorzystując scenę letnią znajdującą się z tyłu pałacu. Muzyczne Lato to cykl koncertów, odbywających się w kolejne niedziele lipca i sierpnia.

Międzynarodowe Koncerty Pianistyczne

Międzynarodowe Koncerty Pianistyczne

Cykl październikowych pianistycznych koncertów, zainicjowany został w 2011 roku. Koncerty organizowane są we współpracy z krakowskim stowarzyszeniem Piano Classic, europejskimi Instytutami Kultury oraz firmą Yamaha. W trakcie cyklu wystąpili: Leonora Armellini, Eduard Stan, Tullio Forlenza, Balazs Reti.

Festiwal Goście w Pałacu w Rybnej

Festiwal Goście w Pałacu w Rybnej

Od 2004 roku organizowany jest cykl koncertów kameralnych pod nazwą Goście Pałacu w Rybnej. Koncerty odbywają się w listopadowe niedziele i mają na celu promocję młodych muzyków.

Rybna Dzieciom

Rybna Dzieciom

Cykl comiesięcznych koncertów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, organizowany jest we współpracy z tarnogórską Szkołą Suzuki. Wstęp na koncerty organizowane w formie audycji i słuchowisk jest bezpłatny.

Program miasta Tarnowskie Góry dla rodzin wielodzietnych

Program Rodzina 5+ przewduje zniżki dla rodzin wielodzietnych na wydarzenia kulturalne organizowane m.in. przez Pałac w Rybnej.

Uchwała Nr XLII/456/2013
Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach z dnia 22 maja 2013r.
w sprawie przyjęcia Programu „Rodzina 5+”

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2001r. Nr 142 poz. 1591 z późń. zm.), w związku z art. 17 ust. 2 pkt 4 i art. 110 ust. 10 ustawy o pomocy społecznej z dnia 12 marca 2004r. (t.j. Dz. U. z 2013r. poz. 182 z późn. zm.), na wniosek Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach Rada Miejska w Tarnowskich Górach uchwala:

§ 1

Przyjmuje się program „Rodzina 5+”, skierowany do członków rodzin wielodzietnych zamieszkałych na terenie gminy Tarnowskie Góry.

§ 2

Realizacja celu programu „Rodzina 5+” nastąpi poprzez wprowadzenie dla członków rodzin wielodzietnych:

    1.Ulg udzielanych przez jednostki organizacyjne miasta Tarnowskie Góry
    2. Ulg udzielanych przez inne podmioty oraz przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą, po zawarciu stosownego porozumienia z gminą Tarnowskie Góry.

§ 3

Regulamin programu „Rodzina 5+” stanowi załącznik do niniejszej uchwały.

§ 4

Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Tarnowskie Góry.

§ 5

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Przewodniczący Rady Miejskiej
/-/ Stanisław KOWOLIK

Załącznik do Uchwały Nr XLII/456/2013 Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach z dnia 22 maja 2013r.

Urząd Miejski w Tarnowskich Górach
Regulamin programu „Rodzina 5+”
Tarnowskie Góry, 2013


§ 1

    1. Program „Rodzina 5+”, zwany dalej Programem, skierowany jest do członków rodzin wielodzietnych zamieszkałych na terenie gminy Tarnowskie Góry. Ilekroć w Programie jest mowa o „rodzinie wielodzietnej” należy przez to rozumieć rodzinę wspólnie zamieszkującą na terenie gminy Tarnowskie Góry, składającą się z rodziców (jednego rodzica), innych opiekunów lub opiekuna (na podstawie postanowienia sądu) mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 24 roku życia, w przypadku dy dziecko uczy się lub studiuje.
    2. Celem programu „Rodzina 5+” jest wsparcie modelu rodziny wielodzietnej i jej funkcji oraz ułatwienie rodzinom wielodzietnym dostępu do różnego rodzaju usług oraz dóbr kultury, ztuki i sportu.

§ 2

    1. Realizacja celu programu „Rodzina 5+” nastąpi poprzez wprowadzenie dla członków rodzin wielodzietnych ulg udzielanych przez samorządowe jednostki organizacyjne miasta Tarnowskie Góry i ulg udzielanych przez inne podmioty oraz przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą.
    2. Zapewnia się członkom rodzin wielodzietnych ulgę polegającą na umożliwieniu zakupu biletów wstępu z 50% zniżką od obowiązujących cen, na własne: zajęcia, spektakle teatralne, seanse filmowe i inne imprezy Tarnogórskiego Centrum Kultury.
    3. Zapewnia się członkom rodzin wielodzietnych ulgę polegającą na umożliwieniu zakupu biletów wstępu z 50% zniżką od obowiązujących cen na zajęcia oraz imprezy własne organizowane przez Muzeum w Tarnowskich Górach.
    4. Zapewnia się członkom rodzin wielodzietnych ulgę polegającą na umożliwieniu zakupu biletów wstępu z 50% zniżką od obowiązujących cen na zajęcia oraz imprezy własne organizowane przez Pałac w Rybnej przy ul. Powstańców Warszawskich 90.
    5. Dopuszcza się stosowanie ulg dla rodzin wielodzietnych podczas zajęć i imprez organizowanych przez podmioty wymienione w pkt. 2-4, poza działalnością własną.

§ 3

    1. Dopuszcza się możliwość zawierania porozumień z innymi podmiotami w celu ich przystąpienia do Programu.
    2. Lista podmiotów biorących udział w Programie jest aktualizowana na stronie www.tarnowskiegory.pl.

§ 4

Ulgi wynikające z zapisów Programu nie sumują się z ulgami przysługującymi z innych tytułów.

§ 5

    1. Potwierdzeniem uprawnień do korzystania z ulg, o których mowa w § 2 pkt 1,przez osoby określone w § 1 pkt 1 będzie nieodpłatna karta „Rodzina 5+”, zwana dalej Kartą.
    2. Kartę można uzyskać po złożeniu w Urzędzie Miejskim w Tarnowskich Górach wniosku i jego pozytywnej weryfikacji.
    3. Wzór wniosku określi postanowieniem Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry.
    4. Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające uprawnienia do korzystania z Programu.
    5. Karta ważna jest do 3 lat od daty wydania, nie dłużej jednak niż do momentu wygaśnięcia uprawnień do korzystania z programu.
    6. Karta zawiera następujące informacje: imię i nazwisko osoby, na którą jest wystawiona, datę ważności i numer karty.
    7. Ważność karty weryfikowana będzie na podstawie dokumentu ze zdjęciem, potwierdzającego tożsamość okaziciela. Dzieci nieposiadające jeszcze dokumentu tożsamości będą mogły korzystać z ulg na podstawie własnej Karty, w obecności rodzica lub opiekuna, legitymującego się dokumentem tożsamości i własną Kartą.

§ 6

    1. Karta wydawana jest na wniosek rodzica lub opiekuna w Urzędzie Miejskim w Tarnowskich Górach po jego pozytywnej weryfikacji.
    2. Przedłużenie ważności Karty następuje na wniosek, złożony przez rodzica lub opiekuna w Urzędzie Miejskim w Tarnowskich Górach, nie wcześniej niż miesiąc przed upływem okresu ważności karty.
    3. O utracie uprawnień do korzystania z Programu, wynikającej ze zmiany sytuacji rodzinnej, rodzic lub opiekun zobowiązany jest niezwłocznie poinformować Urząd Miejski w Tarnowskich Górach.
    4. W przypadku zagubienia lub zniszczenia Karty istnieje możliwość otrzymania jej duplikatu. Należy w tym celu złożyć pisemny wniosek i uiścić koszt wytworzenia duplikatu.

§ 7

Obiekty, w których honorowane będą Karty, uprawnione są do umieszczenia w widocznym miejscu logo Programu, którego wygląd określa załącznik nr 1 do Regulaminu.

§ 8

Wprowadza się wzór Karty, stanowiący załącznik nr 2 do Regulaminu.

Przewodniczący Rady Miejskiej
/-/ Stanisław KOWOLIK

7 października

7
października

piatek, godz. 18.00, wstęp wolny

Kwintet Śląskich Kameralistów – koncert polskiej muzyki filmowej
w 100. rocznicę przyłączenia Tarnowskich Gór do Polski

17 października

17
października

17-19.10

II Konkurs klawesynowy im. Elżbiety Chojnackiej

22 października

22
października

22-23 .10

Memorial szachowy im. Henryka Karnówki

27 października

27
października

czwartek

Tarnogórskie Spotkania Jazzowe - Krzysztof Popek Flute Adventure, w składzie: Wojciech Niedziela – fortepian, Maciej Kitajewski – kontrabas, Przemek Florczak – saksofon, Arek Skolik – perkusja, Tomas Sanchez - instrumenty perkusyjne.

29 października

29
października

sobota, godz. 18.00

Recital fortepianowy Kate Liu (USA)

3 listopada

3
listopada

czwartek

Tarnogórskie Spotkania Jazzowe - Tomasz Wendt Trio &, Atom String Quartet: „Behind The Strings”.

10 listopada

10
listopada

czwartek

Tarnogórskie Spotkania Jazzowe Aga Derlak Trio feat. Piotr Schmidt, w składzie: Piotr Schmidt – trąbka, Aga Derlak – fortepian, Michał Barański – kontrabas, Sebastian Kuchczyński – perkusja.

13 listopada

13
listopada

niedziela

Tarnogórskie Spotkania Jazzowe - O.N.E. Monika Muc – saksofon, Pola Atmańska – pianistka, kompozytorka, Kamila Drabek – kontrabasistka i kompozytorka, Patrycja Wybrańczyk - perkusistka.

17 listopada

17
listopada

czwartek

Tarnogórskie Spotkania Jazzowe. Mietek Szcześniak, Krzysztof Herdzin Trio, w składzie: Mietek Szcześniak – wokal, Krzysztof Herdzin – fortepian, Robert Kubiszyn – kontrabas, Cezary Konrad – perkusja.

Informator kulturalny

Aby wpisać się na listę informatora skorzystaj z poniższego formularza.

Imię i nazwisko:

adres e-mail:

captcha