Facebook
Facebook

Koncert kameralny z udziałem artystów chińskich


10.12 (niedziela), godz. 18.00, wstęp 25zł

Yan Tao - skrzypce
Li Xiang - fortepian
Yan Rui - fortepian

W programie: utwory Mozarta, Beethovena, Wieniawskiego, Szymanowskiego, LI Guoquan, Liu Changyuan

Yan Tao - zawodowo związana z  Centralnym Konserwatorium Muzycznym w Pekinie, wicedyrektor wydziału kameralistyki jednej z najlepszych chińskich szkół muzycznych w Chinach - Central Conservatory of Music Middle School w Pekinie. Absolwentka Uniwersytetu w Calgary (Kanada). Pochodząca z rodziny muzycznej Tao zaczęła uczyć się muzyki pod kierunkiem swojego ojca, profesora Yan Fubao należącego do wybitnych nauczycieli skrzypiec.

Od 1982 rozpoczęła regularną edukację muzyczną w kolejnych stopniach Centralnego Konserwatorium Muzycznego w Pekinie (CCOM), pracując z takimi pedagogami jak Prof. ZHU Ying, Prof. WANG Zhilong and Prof. WANG Zhenshan.
W trakcie edukacji Yan Tao przyznano stypendium dla wybitnego studenta, a po jej zakończeniu nagrodę CCOM. W 1994 YAN Tao rozpoczęła pracę pedagogiczną, a po ośmiu latach wyjechała do Kanady, gdzie otrzymała stypendium University of Calgary i studiowała grę na skrzypcach oraz muzykę kameralną pod kierunkiem Profesora Edmond Agopiana.
W 2004 zdobyła złoty medal w Konkursie skrzypcowym w Kanadzie, a rok później  powróciła do Chin, by kontynuować działalność pedagogiczną. Od tej pory wielu jej uczniów i studentów otrzymało nagrody zarówno w krajowych jak i międzynarodowych konkursach muzycznych i większość z nich pracuje w zawodzie artysty muzyka bądź nauczyciela muzyki.
YAN Tao wiele występuje jako solistka i kameralistka, koncertowała w Szwajcarii, we Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Indonezji - i - oczywiście w wielu miastach chińskich.
Współpracowała z wieloma znanymi orkiestrami tj. China Youth Symphony Orchestra, China Broadcasting Symphony Orchestra, the Central Opera House, Calgary Philharmonic Orchestra, the University of Calgary Orchestra, Kamloops Symphony Orchestra, Symphony of the Kootenays.
W 2010 rozpoczęła intensywną działalność artystyczną w swoim własnym zespole „Legend Trio”.
W 2013 zaczęła grać na skrzypcach barokowych  i założyła "Baroque Trio”, które poza koncertami zajmowało się również promocją muzyki baroku w formie prelekcji koncertowych i wykładów.
Te zainteresowania zaowocowały zaproszeniami i występami m.in. na ”Beijing International Baroque Music Festival", "Baroque Tour Concert”.
Precyzja, elegancja i zaangażowany styl gry Yan Tao sprawia, że jej występy spotykają się z wielkim uznaniem publiczności.

Li Xiang - uczy gry na fortepianie w Centralnym Konserwatorium Muzycznym w Pekinie, pełniąc jednocześnie funkcję kierownika wydziału kameralistyki jednej z najlepszych chińskich szkół muzycznych w Chinach - Central Conservatory of Music Middle School. Swoją edukację rozpoczęła pod kierunkiem matki, słynnej nauczycielki fortepianu, Prof. XIE Yuan. W wieku 11 lat została przyjęta do Central Conservatory of Music Middle School gdzie uczyła się gry na fortepianie i muzyki kameralnej w klasach Prof. WU Yuan i Prof. YANG Jun.
Jako jedna z wyróżniających się studentek, LI Xiang była zawsze wybierana do nagrań programu "Chopin's Night" i innych znaczących programów muzycznych CCTV realizowanych we współpracy ze szkołą. Do istotnych wydarzeń w jej artystycznej karierze należało także wykonanie II Koncertu  fortepianowego Rachmaninowa z China Youth Symphony, bardzo dobrze przyjęte przez publiczność.
W lutym 1999, LI Xiang została zaproszona do uczestnictwa w projekcie International Art Exchange Concert Berlin z utworem chińskim “Liuyang River", w tym samym roku przyznano jej stypendium Music Summer Camp of San Francisco Conservatory. W 2000, we współpracy z Kwartetem Central Conservatory of Music, Li występowała w kilku rolach - jako akompaniator, kameralistka i solistka , a także prowadziła koncerty podczas cyklu “Into the Gate of Music” w Beijing Concert Hall.

LI Xiang od wielu lat prowadzi intensywną działalność koncertową i pedagogiczną. Od 2010 gra w zespole „Legend Trio”. W 2012 po wizycie studyjnej w Niemczech w celu nauki gry na klawesynie założyła "Baroque Trio" i wiele koncertowała, współpracując z artystami z Chin i zagranicy.
Gra Li Xiang's wyróżnia się delikatnością i elegancją, bardzo cenioną przez publiczność.

Yan Rui - młody pianista, pracujący w katedrze kameralistyki na wydziale muzyki kameralnej jest również kierownikiem artystycznym wydziału fortepianu Centralnego Konserwatorium Muzycznego w Pekinie. Jest Absolwentem uniwersytetu w Calgary.
Urodzony w rodzinie muzycznej rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku 6 lat pod kierunkiem ojca, Professor YAN Fubao i zadebiutował w wieku lat 7.
Od 1983, Yan Rui - tak jak jego siostra -  Yan Tao, rozpoczął regularną edukację muzyczną  w kolejnych stopniach Centralnego Konserwatorium Muzycznego w Pekinie, pracując z takimi pedagogami jak Prof. CHEN Huisu, Prof. LING Yuan and Prof. ZHOU Guangren. Po otrzymaniu dyplomu wiele podróżował,  nie tylko koncertując ale i nauczając gry na fortepianie. Pedagogika jest jego pasją, wielu jego uczniów i studentów poszło w jego ślady -  wybierając drogę koncertujących artystów bądź nauczycieli muzyki.
W 2003, Yan Rui wyjechał do Kanady, gdzie studiował u znakomitej pianistki Marilyn Engle. W tym czasie  prowadził bardzo intensywną działalność koncertową solową i kameralną, współpracował również z takimi zespołami jak Calgary Philharmonic Orchestra, Calgary Youth Orchestra, Choir of Mount Royal Conservatory of Music i Aite Meng Washington Chinese Arts Centre. Po powrocie do Chin w 2006, Yan Rui podjął pracę w Centralnym Konserwatorium Muzycznym jako kierownik artystyczny wydziału fortepianu oraz profesor katedry kameralistyki. Równocześnie z pracą pedagogiczną oddaje się intensywnej działalności artystycznej. Jego styl gry -  delikatny, a jednocześnie pełen emocji i zaangażowania,  zjednuje mu wyjątkowe uznanie publiczności.

 

Koncert kameralny w ramach projektu „Alumni Arts Festival - prezentacja muzyki polskiej na festiwalu w Pekinie”

Organizator: Śląskie Towarzystwo Muzyczne.

Współorganizacja: Pałac w Rybnej.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

26 listopada

26
listopada

niedziela, godz. 18.00
bilety w cenie 35zł (sale boczne)

Szymon Nehring
fortepian

10 grudnia

10
grudnia

niedziela, godz. 18.00, wstęp 25zł

Koncert kameralny z udziałem artystów chińskich

Yan Tao
skrzypce
Li Xiang
fortepian
Yan Rui
fortepian

7 stycznia

7
stycznia
niedziela, godz. 18.00
bilety w cenie
89zł (sala główna)
69zł (sale boczne)

Noworoczny Koncert Solistów Wiedeńskich

Wiener Solisten Orcherster

21 stycznia

21
stycznia

niedziela

koncert z cyklu Rybna Dzieciom

28 stycznia

28
stycznia

niedziela, godz. 18.00, bilety w cenie 20zł

Koncert w karnawałowo-filmowym nastroju

Ewa Biegas - sopran, Roman Widaszek - klarnet, Grzegorz Biegas - fortepian
oraz
Kwintet Śląskich Kameralistów
(Dariusz Zboch - skrzypce, Jakub Łysik - skrzypce, Jarosław Marzec - altówka, Katarzyna Biedrowska - wiolonczela, Krzysztof Korzeń - kontrabas)

30 stycznia

30
stycznia

30.01-2.02

Ferie artystyczne

14 lutego

14
lutego

środa

Koncert Walentynkowy

25 lutego

25
lutego

niedziela

koncert z cyklu Rybna Dzieciom

8 marca

8
marca

czwartek

Konert z okazji Dnia Kobiet

9 marca

9
marca

9.03-11.03

Warsztaty Suzuki

11 marca

11
marca

niedziela

koncert z cyklu Rybna Dzieciom

18 marca

18
marca

niedziela, godz. 18.00

Cykl koncertowy Last notes

2 kwietnia

2
kwietnia

poniedziałek

Wiosna Barokowa

8 kwietnia

8
kwietnia

niedziela

Wiosna Barokowa

15 kwietnia

15
kwietnia

niedziela

Wiosna Barokowa

15 kwietnia

15
kwietnia

niedziela, godz. 11.00

Wiosna Barokowa
Rybna Dzieciom

20 kwietnia

20
kwietnia

20.04-21.04

Konferencja naukowa

20 kwietnia

20
kwietnia

piątek

Wiosna Barokowa

3 maja

3
maja

niedziela

koncert z cyklu Rybna Dzieciom

3 czerwca

3
czerwca

niedziela

koncert z cyklu Rybna Dzieciom

Informator kulturalny

Aby wpisać się na listę informatora skorzystaj z poniższego formularza.

Imię i nazwisko:

adres e-mail:

captcha